Cienkusz - szklarz Babice
Cienkusz - szklarz Babice, Warszawa
Szkło to nasza pasja

Balustrady szklane Warszawa

Nasza firma to zakład szklarski, który posiada wieloletnią tradycję w dostarczaniu rozwiązań najwyższej jakości. Specjalizujemy się w wyrobach szklanych na zamówienie.

Balustrady szklane Warszawa

Balustrady szklane Warszawa doskonale prezentują się w każdym wnętrzu, zarówno w przestrzeni publicznej jak również w naszych domach. Możemy je spotkać nie tylko w nowoczesnym budownictwie, ale również w zabytkowych budynkach. Balustrady szklane są bezpieczne, solidne i nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter.

balustrady szklane - Warszawa


Balustrady szklane Warszawa jaki rodzaj szkła wybrać?

  • balustrady szklane wykonane ze szkła VSG - nazwa szkła wywodzi się od niemieckiego określenia "Verbund Sicherheits Glas", co oznacza "bezpieczne szkło warstwowe". Jest to typy szkła, którego proces tworzenia polega na połączeniu dwóch tafli szkła, pomiędzy którymi znajduje się folia. Folia chroni szkło przed stłuczeniem i minimalizuje ryzyko skaleczenia się. Szkło, które jest montowane nazywamy szkłem bezpiecznym

  • balustrady szklane wykonane ze szkła ESG - jego główna cecha jest bardzo duża wytrzymałość, aż 7 krotne większa nic zwykłego szkła. Jest również odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wizualnie nie różni się od zwykłego szkła. Bardzo ważne jest, aby szkło hartowanego nie poddawać obórce. Wszystkie czynności jak wiercenie, szlifowanie należny wykona przed hartowaniem. Szkło zahartowane ma bardzo duże naprężenie, a jakakolwiek ingerencja może spowodować jego pękniecie.

Balustrady szklane możemy wybrać z jakie szkła chcemy, aby były one wykonane. Powinniśmy określić przede wszystkim miejsce ich umieszczenia. Balustrady szklane zrobione ze szkła VSG, idealnie nadają się do wnętrz a balustrady szklane wykonane ze szkła hartowanego sprawdzą się doskonale na zewnątrz.

Balustrady szklane Warszawa co jest teraz modne?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się balustrady szklane samonośne. Oznacza to, że balustrady szklane Warszawa nie posiadają elementów konstrukcyjnych, a w całości montowane do schodów. Musimy tutaj mieć na uwadze, że tafla powinna być ustawiona w płaszczyźnie. Jeżeli podłoże nie jest idealnie proste, a często się to zdarza, należy zastosować mocowanie punktowe, gdzie szkło jest na pewna odległość odsuwane od płaszczyzny. Taki zabieg daje możliwość idealnego wypoziomowania balustrady.Warszawa, przykład balustrady szklanej


Balustrady szklane możemy również zamontować na specjalnej szynie. Jest to sposób zwany linowym. Listwa jest zazwyczaj chowana w podłodze, a do niej za pomocą specjalnych wkrętów mocowana jest tafla szkła. Ten rodzaj montażu balustrady jest bardzo elegancki i szykowny. Stosowany głownie na płaskiej powierzchni jak balkon.

Balustrady szklane samonośne zewnętrzne i wewnętrzne są trwałe, wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu. Montuje się je zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i w prywatnych domach. Najczęściej jednak możemy je spotkać przy schodach czy tarasach. W ostatnim przypadku pozwalają na uzyskanie nieograniczonego, panoramicznego widoku oraz pełnego nasłonecznienia.nowoczesne balustrady szklane


Na co zwrócić uwagę wybierając balustrady szklane Warszawa?

Na pierwszym miejscu oczywiście bezpieczeństwo, ale również estetyka i rodzaj mocowania. Balustrady szklane Warszawa nie tylko wyglądają bardzo nowocześnie, ale również powiększają optycznie przestrzeń. Dzięki doborze odpowiedniego szkła nie musimy obawiać się stłuczenia lub skaleczenia. Chcesz, aby Twoja balustrada szklana była trwała i zachwycała. Zwróć się do nas o wycenę.

Kontakt z nami
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706 05-082 Stare Babice
Masz pytania zadwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwosci.
Nasz blog
Wykonanie: Devilart