Cienkusz - szklarz Babice
Cienkusz - szklarz Babice, Warszawa
Szkło to nasza pasja

Lustra na wymiar Warszawa

Nasza firma to zakład szklarski, który posiada wieloletnią tradycję w dostarczaniu rozwiązań najwyższej jakości. Specjalizujemy się w wyrobach szklanych na zamówienie.

Jak wybrać odpowiednie drzwi do naszego domu?

Jak wybrać odpowiednie drzwi do naszego domu?

Oferujemy wysokiej klasy drzwi szklane, które charakteryzują się wyjątkowym wzornictwem. Wykonywane są one ze: szkła hartowanego o grubości od 8 do 10 mm lub szkła laminowanego. Prezentowane drzwi szklane możecie Państwo spotkać jako element aranżacyjny sypialni, łazienek, salonów czy biur. Szkło stanowi uniwersalny element wystroju każdego pomieszczenia i nadaje mu lekkość i świeżość.

 

Drzwi składają się z dwóch podstawowych elementów:

  • element nieruchomy, czyli ościeżnica,
  • element / elementy ruchome, czyli skrzydło / skrzydła drzwi szklanych.

drzwi szklane do biura

 

Ze względu na ich położenie w budynku drzwi szklane dzielimy na:

  •  wewnętrzne - osadzone w ościeżnicy, która jest zamontowana w domu lub mieszkaniu,
  •  zewnętrzne - będące wejściem do budynku lub lokalu biurowego.

Zanim podejmiemy decyzję w wyborze drzwi szklanych zobaczmy jak możemy je podzieli.

 

Ze względu na sposób otwierania:

 

1. Rozwierne (otwierane). Najbardziej popularne system zamykania i otwierania drzwi, oferowane w największej gamie produktów na rynku . Występują jako drzwi jedno lub dwuskrzydłowe. Jedno skrzydłowe drzwi szklane są dostępne w dwóch wersjach - jako prawo i lewostronne.

 

tradycyjne drzwi szklane - otwierane

 

2. Przesuwne - ich główna zaletą jest oszczędność przestrzeni i nowoczesność. Systemy przesuwne są doskonałym rozwiązaniem dla niedużych przestrzeni mieszkalnych.

W zależności od sposobu mocowania przesuwnych drzwi szklanych, można podzielić je na:

  • drzwi przesuwne wiszące (prowadzenie górą),
  • drzwi przesuwne spoczywające (prowadzenie dołem),
  • drzwi przesuwne kasetowe.

nowoczesne drzwi szklane

 

3.Wahadłowe drzwi szklane są pozbawione ogranicznika otwierania. Drzwi otwierają się swobodnie w obydwóch kierunkach. Mogą być mocowane zarówno do ściany, podłogi i sufitu.

 

Ze względu na położenie zawiasów, co decyduje o kierunku otwierania drzwi:

  • drzwi szklane, prawostronne - przy otwieraniu do siebie obracają się w kierunku niezgodnym z ruchem wskazówek zegara (zawiasy są po prawej stronie),
  • drzwi szklane, lewostronne - przy otwieraniu do siebie obracają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara (zawiasy są po lewej stronie).

 

Podział ze względu na wykończeniem krawędzi skrzydła:

 

Drzwi przylgowe do niedawna były to jedyne drzwi stosowane w mieszkaniach .Wyróżniają się charakterystycznym wykończeniem krawędzi skrzydła z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę. Tego rodzaju drzwi posiadają lepsze walory akustyczne i sprawiają wrażenie lżejszych.

Drzwi bezprzylgowe doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Tego rodzaju drzwi po zamknięciu w całości chowają się w ościeżnicy. Zawiasy nie są widoczne, dzięki czemu ich krawędź jest zupełnie gładka.

 

drzwi szklane do domu

 

Ościeżnica drzwiowa stała czy regulowana?

 

Ościeżnica stała zwana jest również blokową. Posiada ustaloną szerokość. Ościeżnice stałe są stosowane przede wszystkimi w nowoczesnych mieszkaniach, w których grubość ściany nie przekracza 10 cm. Nie posiadają elementów maskujących.

 

Ościeżnice regulowane posiadają opaski dzięki czemu obejmują one ścianę z dwóch stron. Daje to lepszy efekt wizualny. Możemy je stosować przy niestandardowym wymiarze ścian.

Kontakt z nami
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706 05-082 Stare Babice
Masz pytania zadwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwosci.
Wykonanie: Devilart